chleb-bio-eko

Chleb ekologiczny 100% na zakwasie

Chleby wyrabiane są z ekologicznej mąki, na naturalnym zakwasie i wypiekane w piecu opalanym drewnem.

Zakwas chlebowy do produkcji chleba, zawiera pożyteczne szczepy bakterii mlekowy które rozkładają kwas fitynowy będącym „anty odżywczym” utrudnia przyswajanie żelaza, cynku itp.

Dzięki  bakterią kwasu mlekowego, chleb na zakwasie jest bardziej odżywczy spożywając go regularnie przyswajamy dużo więcej mikro i makro elementów.

Sam kwas mlekowy który produkują pożyteczne bakterie kwasu mlekowego będący w zakwasie chlebowym, odgrywa ogromną rolę w procesie zachowania zdrowych jelit a przez to całego organizmu. Ma właściwości bakterio statyczne, wpływa na odpowiednią regulację pH jelit, która jest nie zbędna do zachowania odpowiedniej ilość pożytecznych bakterii i mikroorganizmów probiotycznych w tym zapobiegając dysbiozie jelitowej.

Bakterie kwasu mlekowego dostarczają między innymi nie które witamin z grupy B co wpływa na dobre samopoczucie psychiczne, produkują naturalne antybiotyki chroniące nas przez patogenami chorobotwórczymi, uszczelniają ściankę jelita zapobiegając „zespołowi cieknących jelit” i przy tym powstawaniu nie których typów alergii,  a także  „mówiąc” ogólnie pomagają nam zachować zdrowie na długie lata.

 

zapraszam serdecznie do zakupu dobrego i zdrowego chleba

Paweł 🙂