pierzga-sucha-bio-100g-sznurowski

CO TO JEST PIERZGA EKO ?

Pierzga, to zakonserwowany przez pszczoły w komórkach plastra, zwłaszcza na okres zimy, zebrany wcześniej i zlepiony w postaci gródek pyłek, który następnie, w warunkach beztlenowej fermentacji, przy obecności kwasu mlekowego, w warunkach ula, uległ przetworzeniu. Przemiany, jakie zachodzą w złożonym w komórkach ubitym i przetworzonym przez pszczoły pyłku powodują, że powstała z niego pierzga jest wielokrotnie wartościowsza, także dla ludzkiego orgaznimu, niż uzbierany z kwiatów i zlepiony w gródki, w czystej postaci, pyłek. Dlatego też przyjmując pierzgę możemy pobierać jej mniej i w krótszym okresie czasu niż pyłek. Średnio, zapobiegając chorobom i uzupełniając organizm w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, w tym do samoobrony przed chorobami, przyjmujemy pierzgę w ilości 15 g na dobę przez okres około jednego do dwóch miesięcy, dwa razy w roku. Ta ilość wystarcza zwykle do „postawienia na nogi”  nawet bardzo wycieńczonego i osłabionego ludzkiego organizmu. Praktyka wykazuje,że przy różnego rodzaju schorzeniach np. przy nowotworach, efekty, niekiedy nieprawdopodobne, budzące  zdziwienie lekarzy, osiąga się przyjmując większe dawki pierzgi, nawet do 50 g na dobę. Najkorzystniej dla naszego organizmu jest, gdy ilość tę dzielimy na 2-3 dawki i spożywamy razem w miodem.

Przyjmując pyłek czy pierzgę razem z miodem możemy zmniejszyć dawkę obu tych wytworów nawet o połowę, ponieważ wytwory te wzajemnie wspomagają swoje oddziaływanie.

Pierzga, podobnie jak pyłek, przed użyciem musi być zalana wodą na, minimum 6-8 godzin, w której rozpuszczamy równocześnie 1-2 łyżki odpowiednio dobranego do potrzeb naszego organizmu miodu. Używanie pyłku czy pierzgi bez wcześniejszego namoczenia uniemożliwia wykorzystanie przez nasz organizm pełnego bogactwa zawartych w nich składników.

Przez przyjmowanie pyłku, a zwłaszcza pierzgi, uzupełniamy w organizmie  braki spowodowane działaniem środków chemicznych, którymi powszechnie są już dziś, niestety, traktowane nasze produkty spożywcze a także surowce, z których są przygotowywane. Środki te stosuje się, często masowo, już podczas przygotowaniu gleby pod zasiew roślin, przy ich siewie, przy ochronie przed szkodnikami czy chorobami podczas wzrostu, przy zbiorach i konserwacji, a potem także przy tzw. obróbce, czyli w bezpośrednim przygotowaniu do spożycia. Określony wpływ na pozbawienie składników w przyjmowanym pożywieniu ma też smażenie na nie odpowiednim tłuszczu, wędzenie. Nie bez znaczenia jest też zbyt długie, często zbyteczne gotowanie, nieprawidłowy dobór czy zestaw dań. Przyjmowanie więc pyłku czy pierzgi ma kapitalne znaczenie w świetle prowadzonych badań oraz coraz liczniejszych przykładów je potwierdzających z których wynika, że tak choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, jak i niektóre choroby psychiczne i nerwowe powstają z niedoboru lub też nadmiaru niektórych biopierwiastków. Przyczyną złego samopoczucia, nerwowości, załamania psychicznego, przechodzącego z upływem czasu w choroby itd., jest naruszenie równowagi bioekologicznej w naszym organizmie. Naturalny, zakonserwowany przez pszczoły, „ukiszony” przy udziale kwasu mlekowego pyłek zwany już teraz pierzgą, w dużym stopniu łagodzi przebieg chorób, przynosi ulgę w cierpieniu, znosi ból, a w wielu wypadkach, co używający go potwierdzają, doprowadza do całkowitego wyleczenia.

Aby cele te osiągając, tak pyłek jak i pierzgę, trzeba przyjmować systematycznie i wytrwale przez dłuższy okres czasu. Jeśli brak jest efektów, to najczęściej przyczyną tego są zbyt małe dawki, niesystematyczne przyjmowanie lub przyjmowanie zbyt krótkim okresie czasu. Warto wiedzieć, że tak pyłku jak i pierzgi, zasadniczo, nie można przedawkować i te wspaniałe pszczele wytwory, jako produkty naturalne, nie wywołują skutków ubocznych i uzależnień, tak często występujących, a ponad to wywołujących powikłania przy przyjmowaniu leków chemicznych.

Na zakończenie warto zauważyć, że coraz więcej ludzi ma świadomość i jest to pocieszające, że epoka zachwytu nad chemią przeminęła. Wracamy do sprawdzonych przez wieki darów Natury, w tym do wspaniałości wytwarzanych przez pszczoły.

 

Serdecznie zapraszam do posmakowania zdrowiej pierzgi

pozdrawiam Paweł 🙂